#2017-12-08 01:00:19 

Veronka

Użytkownik

Chciałam skorzystać z dofinansowania w urzędzie pracy na wyposażenie stanowiska pracy, do wniosku kazano dołączyć zaświadczenie o niezaleganiu w opłacaniu m.in. podatku do us. Poprosiłam o wydanie takiego zaświadczenia w us, ale urzędniczka powiedziała, ze sa zaległości i takiego nie wyda. Księgowa przejrzała wyciągi i rzeczywiście za mało zapłaciliśmy w jednym z m-cy. Podobno grozi mi odpowiedzialność karna za to, czy to możliwe i co musze teraz zrobić?
#2017-12-08 02:04:07 

Rekin

Użytkownik

Oj czasem się tak juz zdarzy, nawet przypadkiem jak u pani, że powstanie jakaś niewielka zaległość podatkowa – co warto wiedzieć to na pewno to, że w takich sytuacjach przedsiębiorca może skorzystać z czynnego żalu i zapłacić tylko zaległość oraz odsetki. Proszę http://podatkiwspolce.pl/zaleglosc-podatkowa/, tu do poczytania bardzo rzetelnie napisany artykuł o zaległościach podatkowych i jak je regulować z Fiskusem, jest też dostępny wzór czynnego żalu.
#2017-12-08 04:34:54 

Veronka

Użytkownik

O czynnym żalu słyszałam, ale nie wiem czy się łapię skoro fiskus teoretycznie o zaległości wie, chociaz nie wyslał pisma w tej sprawie..
#2017-12-08 07:10:20 

ZielonaAntylopa

Użytkownik

Z czynnego żalu zawsze można skorzystać, nie ma tu terminów zawitych. Jak jeszcze nie przyszło pismo, to trzeba to zrobić jak najszybciej. Zaległość i tak trzeba zapłacić, więc dobrze jest próbować coś na tym jeszcze ugrać, wykazując się skruchą.
#2017-12-08 09:49:35 

Veronka

Użytkownik

też prawda, zawsze warto spróbować. Bardzo dziękuję za wskazówki.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015