#2016-07-14 18:34:04 

miszon

Użytkownik

Mam trzy ule zarojone, w takim samym stanie od dwóch lat. Przymierzam się w tym roku żeby powiększyć moją pasiekę. Naczytałem się już o różnych sposobach i metodach i co nie tylko. A zależy mi żeby wybrać taki wiecie, najbardziej skuteczny. Co wy stosujecie, ajkie macie doświadczenia w tym temacie?
#2016-07-14 20:32:05 

spadochroniaz

Użytkownik

Wiesz co z tym rozmnażaniem to zależy. Ja u siebie np stosowałem odkład pszczeli. U mnie podziałało bez żadneych większych perypetii. Rozmawiałem tez z kilkoma pszczelarzami na forum i też w zasadzie uważają że to dobra metoda, sprawdzona i działa. Więc myslę, ze mógłbyś spróbować.
#2016-07-14 22:59:42 

miszon

Użytkownik

No tak tez myślałem, ale trochę się boję że coś mi nie wyjdzie i wiesz. Nigdy tego nie robiłem, ul mam cały czas w jednym miejscu i się obawiam wyrojenia.
#2016-07-14 23:17:34 

spadochroniaz

Użytkownik

Nie ma się czego obawiać. Skoro nigdy nie robiłeś odkładu, to tytaj ci przesyłam link do artykułu z dokładnym opisem jak się tym zająć pszczeliazyl.pl/blog/odklady-pszczele/. Zawsze to łatwiej ci będzie się zabrać za rozmnażanie pszczół jak będziesz miał chociaż dobre podstawy teoretyczne :) Swoją drogą dlaczego nie przewozisz uli?
#2016-07-15 02:10:19 

Kwiecista

Użytkownik

No dokładnie o to samo chciałam zapytać, jak zobaczyłam wpis że ule stoją w jednym miejscu. My z mężem tez mamy tylko kilka uli, ale przewozimy je na pożytki, żeby miodek był zróżnicowany :)
#2016-07-15 04:38:28 

miszon

Użytkownik

A jakoś tak słyszałem o tym przewożeniu, ale nie widziałem w tym większego sensu.. Na roślinach się nie znam, nie wiem co gdzie kwitnie i jak wygląda, to po co..
#2016-07-15 07:07:42 

spadochroniaz

Użytkownik

no co ty, przeciez to żadna filozofia! Słuchaj tu masz opis pożytków pszczelich pszczeliazyl.pl/blog/pozytki-pszczele/, razem ze zdjęciami poszczególnych roślin. Przewiezienie takiego ula zajmuje naprawdę niedużo czasu, a różnica w miodach zbieranych w okrsie kwitnienia poszczególnych roślin są kolosalne. Takie przewożenie uli to tez atrakcja i możliwość skorzystania z uroków przyrody, zobacz jak jest pięknie pszczeliazyl.pl/filmy/, to lepsze niż jakiekolwiek wczasy :)
#2016-07-15 09:56:57 

miszon

Użytkownik

Faktycznie piękne widoki. Ale najbardziej to mnie chyba przekonały różnice w produkcji miodu. Nie wiedziałem że pszczoła może tylko 1,5 km odlecieć żeby przynieść cokolwiek na miód, heh. No popróbuję. Dzięki za info.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015