#2016-02-09 10:23:23 

Kwiecista

Użytkownik

Hej. Studiuję kulturoznawstwo i piszę tu dziś do was, by zachęcić was do poznawania historii i kultury własnych miast. Uważam, że każdy powinien wiedzieć skąd się wywodzi. Zastanówcie się teraz przez chwilę, co wiecie na temat miejsca, w którym mieszkacie. I nie mam tu wcale na myśli wiedzy na temat butików w galerii handlowej.
#2016-02-09 11:34:26 

Savanna

Użytkownik

Dzień dobry. Zgadzam się z panią w stu procentach. Mam dwadzieścia trzy lata i od urodzenia mieszkam w Toruniu. Nikt nigdy nie opowiadał mi faktów historycznych o moim mieście. Niedawno odwiedziła mnie kuzynka z Krakowa. Zaczęła zadawać mi różne pytania odnośnie zabytków i muzeów i poczułam się okropnie nie umiejąc jej na nic odpowiedzieć. Zaczęłam wieczorem wypytywać rodziców i też okazało się, że wiedzą o tym niewiele. Trzeba to faktycznie nadrobić.
#2016-02-09 12:04:24 

Rammstein

Użytkownik

Siema. Ja ostatnio doszedłem do podobnych wniosków. Mieszkam od wielu lat w Toruniu i wiem gdzie można dobrze zjeść, a gdzie potańczyć. Na tym niestety kończy się moja wiedza. Postanowiłem to jednak zmienić i umówiłem się na sobotę, że razem ze mną przewodnik zwiedzi Toruń. Opowie mi ciekawostki na temat miasta. Podpytam go o historię i ważne miejsca. Myślę, że zwiedzanie miasta z profesjonalnym przewodnikiem to fajna sprawa. Korzystałem już z takiej opcji będąc na wycieczce w Paryżu. Polecam. Pozdrawiam was.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015