#2016-01-28 03:12:13 

Lwica

Użytkownik

Witam serdecznie, szukam kogoś kto żył i mieszkał w krajach skandynawskich. Chciałabym urządzić dom właśnie w tym stylu. Wiem, ze jest dużo inspiracji i opinii na ten temat w internecie, ale większość pisana przez dekoratorów albo inne osoby zajmując esię aranżacją. Mi zależy na opiniach jak to wygląda naprawdę.
#2016-01-28 05:58:14 

Kwiecista

Użytkownik

Witam, ja mieszkam w Szwecji juz od ponad dwudziestego roku zycia. W realu wygląda to tak, ze daje się do mieszkania to wszystko co masz. Nie dobieramy mebli pod kolor scian czy scian pod kolor mebli. Mlodzi zazwyczaj kupuja w dużych sklepach sieciowych lub na pchlich targach albo od sasiadow, w zasadzie tam gdzie jest taniej. W każdym razie dużo drewna, metalu, świec. Czasem za ozdobe sluza nawet galezie z drzewa zerwane na spacerze.
#2016-01-28 07:17:20 

Złota rybka

Użytkownik

Ja się nie zgodzę że w krajach skandynawskich nie ładzie się nacisku na kolorystkę, dobór dodatków itd. Co mi się rzuciło w oczy to duże okna, których nigdy nie zasłaniają i lampki nocne na parapetach. Piękny widok kiedy przechodzi się wieczorami między ich niepozornymi domkami. Druga rzecz to to, że z wierzchu te tomki wyglądają może śmiesznie, ale w środku są pięknie wyszykowane.
#2016-01-28 07:42:02 

ZielonaAntylopa

Użytkownik

To chyba zależy od części kraju w której się mieszkało, ja mieszkałam na przedmieściach Upsali, dawnej stolicy. Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że skandynawskie meble są zawsze wykonane z drewna, albo jego imitacji, w zasadzie ciężko jest u kogoś w mieszkaniu spotkać meble z płyty wiórowej. Wnętrza mają sprawiać wrażenie skromnych, ale takie w rzeczywistości nie są.
#2016-01-28 08:21:45 

Rammstein

Użytkownik

Ja wynajmowałem mieszkanie w Norwegii. Ładna drewniana podłoga, okna też drewniane, a meble kupowałem sam. Ale pracowałem przy remontach i zaskoczyło mnie, że u nich zdecydowanie bardziej dominują narożniki bez funkcji spania wydawało mi się to dziwne, bo oni lubią funkcjonalność, ale może chodzi o jakośc wykonania i wygodę…
#2016-01-28 10:21:29 

Thunder

Użytkownik

A mi się podoba, ze Norwedzy ciagle wielbią pufy. U nas puff w domu kojarzy się raczej z czasami minionej dekady, a tak fajnie było wyciągnąć na nim nóżki po ciężkim dniu w pracy.
#2016-01-28 11:42:03 

Sandy

Użytkownik

Panowie, nic straconego. Proszę bardzo link blackcatdesign.com.pl/c/1553/pufy.html mogą panowie sobie zamówić pufa takiego jakiego chcecie, nawet z obiciem charakteryzowanym na lata 80., dodatkowo przez internet i dojdzie nawet do Norwegii :)
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015